1 | ||
Editor: pycz
Time: 2014/07/24 09:01:29 GMT+2 |
||
Note: |
changed: - Zde by časem mohl vyrůst archiv mé dosavadní tvorby pro `!PyCZ <http://www.py.cz>`_. Pro začátek určitě vezmete za vděk alespoň následujícími odkazy: - Učebnice jazyka Python je překlad originálního `tutorialu <http://www.python.org/doc/2.2/>`_ jazyka Python ve verzi 2.2. Originální tutorial je napsán Guidem van Rossumem a Fredem L. Drakem. V roce 2002 jsem se rozhodl přeložit tento tutorial jako pomoc všem dalším začínajícím programátorům v jazyce Python. - http://www.pythondocs.ic.cz/tut/index.html - http://geon.wz.cz/docs/ - http://macek.sandbox.cz/texty/python-tutorial-cz/tut - DoporuceniProPreklad odborných textů v jazyce Python - materiál, který jsem sestavil při překládání výše uvedené učebnice jazyka Python. - Překlad rozhovoru s autorem Pythonu Guidem van Rossumem, rozmlouvá s ním Bill Venners - originál najdete na http://www.artima.com/intv/guido.html . + RozhovorCast1 - Historie Pythonu + RozhovorCast2 - Cíle a návrh Pythonu + RozhovorCast3 - Rapidní vývoj v Pythonu + RozhovorCast4 - Závazky v programování + RozhovorCast5 - Statické vs. dynamické typování + RozhovorCast6 - Veřejné API jazyka Python Moje dlouhodobá práce pro server `ROOT.cz <http://www.root.cz>`_: - Seriál `Létající cirkus <http://www.root.cz/serialy/letajici-cirkus/>`_ (díky Lukášovi Tinklovi i `PDF <http://www.root.cz/data/letajici_cirkus.pdf>`_ verze) - pojednává o úvodu do jazyka Python i do jeho modulů jako jsou `os`, `pickle`, `urlib`, `rexec`, `pil` a dalších. - Seriál `Make-up pro vaše aplikace <http://www.root.cz/serialy/make-up-pro-vase-aplikace/>`_ úvod do programování grafického uživatelského rozhraní pomocí `!PyGtk`, `!PyQt` a `Tkinter`. - Dvojdílný článek `Nový chřestýš <http://www.root.cz/clanky/novy-chrestys/>`_ novinky, jež byly uvedeny ve verzi 2.4 jazyka Python, tj. generátorové výrazy, dekorátory, datový typ množina, moduly `subprocess` a `doctest`. (Pozn. v názvu článku vystopujete moje zmatení smyslů: python != chřestýš, nýbrž krajta, pokud to dobře `chápu <http://www.root.cz/clanky/novy-chrestys-2/nazory/46715/>`_). Další články pro ROOT.cz, které se již přímo netýkají jazyka Python, ale mají mnoho společného buď s operačním systémem Linux nebo dalším svobodným software: - Dvojdílný článek `Upravte si klávesnici <http://www.root.cz/clanky/upravte-si-klavesnici/>`_ - jak si pod !XFree86 (a dalšími X servery s XKB extenzí) upravit definici klávesnice. - Článek `Hlídejte si instalaci <http://www.root.cz/clanky/hlidejte-si-instalaci/>`_ o vytváření binárních balíčků na linxových distribucích pomocí skriptu `checkinstall <http://asic-linux.com.mx/~izto/checkinstall/>`_. - Několik rozhovorů pod společným názvem Zpovědnice - `Pavel Satrapa <http://www.root.cz/clanky/zpovednice-pavel-satrapa/>`_, `Lukáš Tinkl <http://www.root.cz/clanky/zpovednice-lukas-tinkl/>`_, `Tým !CZilla <http://www.root.cz/clanky/zpovednice-czilla/>`_, `Josef Perzyna <http://www.root.cz/clanky/zpovednice-josef-perzyna/>`_. Váš Honza Švec
Zde by časem mohl vyrůst archiv mé dosavadní tvorby pro PyCZ. Pro začátek určitě vezmete za vděk alespoň následujícími odkazy:
- Učebnice jazyka Python je překlad originálního tutorialu jazyka Python ve verzi 2.2. Originální tutorial je napsán Guidem van Rossumem a Fredem L. Drakem. V roce 2002 jsem se rozhodl přeložit tento tutorial jako pomoc všem dalším začínajícím programátorům v jazyce Python.
DoporuceniProPreklad odborných textů v jazyce Python - materiál, který jsem sestavil při překládání výše uvedené učebnice jazyka Python.
Překlad rozhovoru s autorem Pythonu Guidem van Rossumem, rozmlouvá s ním Bill Venners - originál najdete na http://www.artima.com/intv/guido.html .
- RozhovorCast1 - Historie Pythonu
- RozhovorCast2 - Cíle a návrh Pythonu
- RozhovorCast3 - Rapidní vývoj v Pythonu
- RozhovorCast4 - Závazky v programování
- RozhovorCast5 - Statické vs. dynamické typování
- RozhovorCast6 - Veřejné API jazyka Python
Moje dlouhodobá práce pro server ROOT.cz:
- Seriál Létající cirkus (díky Lukášovi Tinklovi i PDF verze) - pojednává o úvodu do jazyka Python i do jeho modulů jako jsou os, pickle, urlib, rexec, pil a dalších.
- Seriál Make-up pro vaše aplikace úvod do programování grafického uživatelského rozhraní pomocí PyGtk, PyQt a Tkinter.
- Dvojdílný článek Nový chřestýš novinky, jež byly uvedeny ve verzi 2.4 jazyka Python, tj. generátorové výrazy, dekorátory, datový typ množina, moduly subprocess a doctest. (Pozn. v názvu článku vystopujete moje zmatení smyslů: python != chřestýš, nýbrž krajta, pokud to dobře chápu).
Další články pro ROOT.cz, které se již přímo netýkají jazyka Python, ale mají mnoho společného buď s operačním systémem Linux nebo dalším svobodným software:
- Dvojdílný článek Upravte si klávesnici - jak si pod XFree86 (a dalšími X servery s XKB extenzí) upravit definici klávesnice.
- Článek Hlídejte si instalaci o vytváření binárních balíčků na linxových distribucích pomocí skriptu checkinstall.
- Několik rozhovorů pod společným názvem Zpovědnice - Pavel Satrapa, Lukáš Tinkl, Tým CZilla, Josef Perzyna.
Váš Honza Švec