2 | ||
Editor: geon
Time: 2011/10/12 20:24:59 GMT+2 |
||
Note: pridavani znacek 2x-3x |
changed: - GUI Builders pro Tkinter ======================== GUI Builders (Návrháři GUI) jsou aplikace, které vám pomohou s návrhem okna. Nemusíte ručně programovat, kde má být které udělátko (widget), ani jak má vypadat, vše si lehce naklikáte v grafickém rozhranní. Kdo kdy pracoval v Deplhi nebo Vizuálních studiích případně v analogických Návrhářích pro HTML stránky (Frontpage, NVU), ví o čem je řeč. Používají se všechny víceméně stejně: V GUI Builderu navrhnete grafickou podobu okna. Logickou část aplikace (tedy co se má stát, když na něco kliknete) dopíšete ručně přímo na určená místa ve vygenerovaném kodu. Je třeba se přísně držet toho, kam se smí ručně vpisovat, protože jinak při příští upravě GUI může dojít ke smazání vámi vloženého kodu. Výhody jsou zřejmé: rychlost tvorby aplikací. Nevýhodou je, že ztrácíte dokonalý přehled o tom, co ve své aplikaci máte a kod bobtná. Někdy programátoři slučují výhody i nevýhody: nejprve si v Návrháři GUI vytvoří podobu okna a pak jen vytvořený kód upraví a použijí ve své aplikaci. tk_happy ---------- .. image:: py25.png :align: right tk_happy: http://tk-happy.sourceforge.net/overview.html .. image:: http://tk-happy.sourceforge.net/images/tk_happy_main.png :width: 220 rapyd_tk ----------- .. image:: py25.png :align: right rapyd-Tk: http://www.bitflipper.ca/rapyd/ .. image:: http://www.bitflipper.ca/rapyd/ss01-L.png :width: 220
GUI Builders (Návrháři GUI) jsou aplikace, které vám pomohou s návrhem okna. Nemusíte ručně programovat, kde má být které udělátko (widget), ani jak má vypadat, vše si lehce naklikáte v grafickém rozhranní. Kdo kdy pracoval v Deplhi nebo Vizuálních studiích případně v analogických Návrhářích pro HTML stránky (Frontpage, NVU), ví o čem je řeč.
Používají se všechny víceméně stejně: V GUI Builderu navrhnete grafickou podobu okna. Logickou část aplikace (tedy co se má stát, když na něco kliknete) dopíšete ručně přímo na určená místa ve vygenerovaném kodu. Je třeba se přísně držet toho, kam se smí ručně vpisovat, protože jinak při příští upravě GUI může dojít ke smazání vámi vloženého kodu.
Výhody jsou zřejmé: rychlost tvorby aplikací. Nevýhodou je, že ztrácíte dokonalý přehled o tom, co ve své aplikaci máte a kod bobtná. Někdy programátoři slučují výhody i nevýhody: nejprve si v Návrháři GUI vytvoří podobu okna a pak jen vytvořený kód upraví a použijí ve své aplikaci.